Facebook
Nenechme to tak!

Stručně a jasně

Jsem rád, že mohu být součástí týmu, který připravuje volební kampaň uskupení KSČM – česká levice společně! Nejen že se setkávám ze zajímavými lidmi, ale též společně plníme různé úkoly, co s kampaní souvisí. Jedním z úkolů bylo vymyslet osobní heslo, kterým sdělíte co chcete v Evropském parlamentu prosazovat. Heslo však musí být stručné a výstižné.

Díky mému vzdělání a profesi jsem v týmu kandidátů specialistou na ekologii a životní prostředí. Přemýšlel jsem, jak spojit zdánlivě rozdílná témata která mohu z pozice europoslance ovlivnit. Je to třeba drancování deštného pralesa v rozvojových zemích nadnárodními koncerny pro zisk palmového oleje bez ohledu na místní obyvatele. Znečištění našich řek a sucho v zemědělské krajině. Každoroční odtok 300 miliard Kč do daňových rájů z České republiky ze zahraničních firem, bez viditelné snahy tyto peníze na našem území v odpovídající výši zpátky refinancovat. Nebo cílený vojenský rozklad fungujících zemí na blízkém východě při honbě za ropou a dalších nerostných bohatstvím těchto zemí s naprosto lživým odůvodněním o přítomnosti zbraní hromadného ničení. A jak k těm všem rozdílným oblastem ještě přidat odmítnutí pro českého občana nevýhodných mezinárodních smluv o volném obchodu jako TIP nebo CETA?

Přemýšlel jsem o tom a nakonec jsem se rozhodl, že mým heslem bude: „NAŠE ZEMĚ NENÍ DOJNÁ KRÁVA“. Mé heslo je to proto, protože naše planeta není a nemůže být pouze bezedným zdrojem nerostných surovin pro vybranou minoritu lidstva. Blízký východ nemůže být cvičištěm pro válečné štváče z NATO a USA. A také proto, protože Česká republika nemůže být kolonií pro jiné země. O změně současného kurzu se bude rozhodovat v květnových volbách, takže „Nenechme to tak“.


autor článku: Ing. Lukáš Pařízek

provozně technický specialista, 35let, KSČM