Facebook
Nenechme to tak!

Nezaplatíš- nejedeš!

EU jako velký bratr, který je proti bezpráví a proti korupci? Opak je pravdou!

Neustálé šlapání po lidských právech a celkovému zacházení s lidmi, to je realitou dnešního života. Jaké mám právo já jako pracující občan ČR jako řidič kamionu v mezinárodní kamionové dopravě? Nezaplatíš- nepojedeš a když už tě pustíme, tak po řádné kontrole!

Policie a celní správa v některých zemích to nazývá dlouholetou tradicí. Každá země má různé tradice a zvyky, které lidé rádi dodržují, mají z nich radost, je to doba kdy se člověk soustředí na jiné věci než na stereotypní denní režim ráno vstát, jít do práce, přijít z práce, postarat se o domácnost, najíst se a jít spát. Logickou úvahou proč nespojit méně příjemné s více příjemným, když tam ta možnost je.

Prošoupané prsty z naznačování tradice, kterou po dlouhá léta dodržují policisté a celníci nejen na hranicích, některých zemí Evropské unie je pro jiné zase tou méně příjemnější chvílí. Je to doba, která může trvat 5 minut, ale také může trvat i několik hodně nepříjemných hodin, kdy běhá celník jako zběsilý po celém autě a prohledává každou skulinku, každý volný prostor, probere každý kousek prádla a hygienických potřeb jen proto, že zrovna tady tu tradici podporovat nechceme a nebudeme!

Zkrátka pro některé lepší mít Mercedes v hrsti než Trabanta na střeše! A když se rozhodneme jet na jinou stanu EU, tak jsme při naší práci odměněni pokutou za to , že nemáme ani minimální mzdu dané země. Ne nadarmo se říká: Řidič tvrdý chleba má, když už na něj tedy má!


autor článku: Anna Vaculíková

řidička kamionu – dálková přeprava do zahraničí, 25 let, KSČM