Facebook
Nenechme to tak!

Andrej Bóna na ČT: Jsem za to, aby se obědy zdarma dávaly plošně všem dětem na základních školách

Andrej Bóna, kandidát č. 2 za KSČM – ČESKÁ LEVICE SPOLEČNĚ pro volby do Evropského parlamentu, byl v sobotu 26. ledna 2019 pořadu Politické spektrum na ČT24. Diskutoval s Janem Korytářem (hnutí Změna) a Michalem Struhou (Konzervativní strana) o problémech školství, inkluzi, platech učitelů, obědech pro děti zdarma nebo o vizích do budoucna.. Pořad moderoval Bohumil Klepetko.

„Ve školství se za těch 30 let změnila pochopitelně celá řada věcí. Nemohli jsme například počítat se stavem techniky, jaká je dnes,“ řekl Bóna v úvodu diskusního pořadu.

„Jsem za to, aby se obědy zdarma dávaly plošně všem dětem na základních školách. Ty obědy jsou plně dotované, a tak je k tomu potřeba přistupovat. Pro státní rozpočet to bude určitá zátěž. Na druhou stranu, děti si samy nevydělávají ani nemohou za to, do jaké rodiny se narodí. Nemohou ani za to, jestli se rodiče, bez ohledu na jejich finanční situaci, rozhodnou, že ty obědy zaplatí, nebo ne,“ řekl k návrhu ČSSD.

„Kam by mělo české školství směřovat? Určitě bych kladl velký důraz na předměty, kde se děti učí pracovat s informacemi a také, aby jě uměly kriticky hodnotit.“

Celý záznam pořadu zde


autor článku: Andrej Bóna

student Masarykovy univerzity, redaktor, překladatel, místopředseda ekologické org., 23 let, SDS